BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

HomeTukar spare part kereta EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

Tukar spare part kereta

Go down 
4 posters
AuthorMessage
soyacincaubear1

soyacincaubear1

Tukar spare part kereta Empty
PostSubject: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyWed Feb 26 2020, 23:15

Hi geng, saya dah kena racun OMG hahaha kawan saya bila tukar accessories kereta mesti dia nganjing saya. Kitaorg ada club kereta Myvi... Kawan kawan saya ramai yg tukar accessories kereta mmg nice ah... Saya pun dah kena racun sekali hahhaa tp tulah modal skrg ni tak cukup sementara nak tunggu bonus bulan 6 nanti... Tp bulan 4 nanti kitaorg ada konvoi g hatyai so kereta mesti kena modified cun cun punya... Ingat nak pinjam loan dulu nak buat kereta nanti dpt duit bonus bulan 6 boleh byr balik. Korang tahu loan mana patut aku guna? Kalau boleh interest rendah ah heheh
Back to top Go down
MaisaraSammm

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyFri Mar 06 2020, 00:15

soyacincaubear1 wrote:
Hi geng, saya dah kena racun OMG hahaha kawan saya bila tukar accessories kereta mesti dia nganjing saya. Kitaorg ada club kereta Myvi... Kawan kawan saya ramai yg tukar accessories kereta mmg nice ah... Saya pun dah kena racun sekali hahhaa tp tulah modal skrg ni tak cukup sementara nak tunggu bonus bulan 6 nanti... Tp bulan 4 nanti kitaorg ada konvoi g hatyai so kereta mesti kena modified cun cun punya... Ingat nak pinjam loan dulu nak buat kereta nanti dpt duit bonus bulan 6 boleh byr balik. Korang tahu loan mana patut aku guna? Kalau boleh interest rendah ah heheh

Jgn ikut kawan sangat kalau tak mampu adoi hahaha mcm kawan saya pun sama tak habis show off tukar phone baru iphone 11 then beli beg semua branded then nak poyo bagai eeee rasa nak sepak je... Ala dia anak org kaya boleh laaa tu pun semua pakai duit bapak baik tak pyh puiii
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyFri Mar 06 2020, 00:20

soyacincaubear1 wrote:

Aku pernah buat personal loan dkt South City Agency sdn bhd. office dia dkt pelangi damansara. jgn risau company ni ada lesen bukan ahlong ya hahaha

Last edited by IzzatSalik on Wed Mar 11 2020, 01:41; edited 1 time in total
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySat Mar 07 2020, 10:25

soyacincaubear1 wrote:
Biasa la tu bro tapi biasa aku klu ade duit baru buat klu bro nak buat loan boleh cuba yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad. Profit rate dia ok tu 6.5-9.99% ikut pada bro punya financial profile. mcm aku buat personal loan ada try minta dkt standard chartered dia kata interest rate 10%... So aku mcm pikir gak ah sbb tinggi gak rate dia. Then kawan aku yg suruh guna yayasan ni ha try apply dia punya rate 6.5% je mmg aku terus ambil jelah huhu

Last edited by kungfu1panda on Wed Mar 11 2020, 01:35; edited 1 time in total
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySat Mar 07 2020, 10:26

MaisaraSammm wrote:

Jgn ikut kawan sangat kalau tak mampu adoi hahaha mcm kawan saya pun sama tak habis show off tukar phone baru iphone 11 then beli beg semua branded then nak poyo bagai eeee rasa nak sepak je... Ala dia anak org kaya boleh laaa tu pun semua pakai duit bapak baik tak pyh puiii
Bro ni dah bekerja la, mesti dia boleh bayar balik tu kalau dia nak buat loan, yg tak mampu byr balik ni biasa mesti budak - budak yg baru dpt kerja je kan. Lagi pun loan mesti bagi jumlah yg kita mampu bayar je.
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySat Mar 07 2020, 10:29

IzzatSalik wrote:

Aku pernah buat personal loan dkt Wing Guan sdn bhd. office dia dkt pandah indah. jgn risau company ni ada lesen bukan ahlong ya hahaha

Ye ke? Aku mcm tau la loan ni, bukan diorg kena ade cagaran ke klu loan ngn diorg? Sbb mcm pernah survey, nasib member cadangkan loan yg aku cakap tadi.
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 03:01

kungfu1panda wrote:
soyacincaubear1 wrote:
Biasa la tu bro tapi biasa aku klu ade duit baru buat klu bro nak buat loan boleh cuba yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad. Profit rate dia ok tu 6.5-9.99% ikut pada bro punya financial profile.

Dia ikut gaji juga ke? contoh mcm gaji saya 5k sebulan kena byr lagi banyak ah tiap bulan?
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 03:02

kungfu1panda wrote:
MaisaraSammm wrote:

Bro ni dah bekerja la, mesti dia boleh bayar balik tu kalau dia nak buat loan, yg tak mampu byr balik ni biasa mesti budak - budak yg baru dpt kerja je  kan. Lagi pun loan mesti bagi jumlah yg kita mampu bayar je.

Ada apa budak baru habis spm buat loan... Buat loan dengan ptptn nak masuk u hahahahaha
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 03:03

kungfu1panda wrote:
IzzatSalik wrote:

Aku pernah buat personal loan dkt Wing Guan sdn bhd. office dia dkt pandah indah. jgn risau company ni ada lesen bukan ahlong ya hahaha

Ye ke? Aku mcm tau la loan ni, bukan diorg kena ade cagaran ke klu loan ngn diorg? Sbb mcm pernah survey, nasib member cadangkan loan yg aku cakap tadi.

Eh takyah cagaran ah... Kalau dokumen semua lengkap and dia yakin dgn financial record kita so takyah ada guarantor... Dia luluskan mcm tu je
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 10:04

IzzatSalik wrote:

Dia ikut gaji juga ke? contoh mcm gaji saya 5k sebulan kena byr lagi banyak ah tiap bulan?
Nak apply tu dia akan tgk gaji, so far loan dia bagi best deal la pasal 1.5k pun dah boleh apply.
contoh awak pinjam byk mesti awa nak habis cepat bayar kan, so mesti la bayar lebih dari orang lain , financial profile lain - lain la setiap orang tu.
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 10:06

IzzatSalik wrote:

Ada apa budak baru habis spm buat loan... Buat loan dengan ptptn nak masuk u hahahahaha
Budak - budak U yg dapat keja kerajaan la maksud saya, diorg dapat gaji banyak terus apply kredit kad, pastu tak tau agreement main sign. Tak bayar la ni bulan - bulan. Ramai orang muda muflis pasal ni.

Last edited by kungfu1panda on Mon Mar 09 2020, 13:11; edited 1 time in total
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 10:07

IzzatSalik wrote:

Eh takyah cagaran ah... Kalau dokumen semua lengkap and dia yakin dgn financial record kita so takyah ada guarantor... Dia luluskan mcm tu je
Eh iye lah, dia tulis tukar laptop boleh jadi wang gitu ayat dia, sopan je, tah apa ahlong, baik pakai yayasan je, takde cagaran takde penjamin x risau pape pun. Lagi pulak patuh syariah.
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 22:57

kungfu1panda wrote:
IzzatSalik wrote:

Nak apply tu dia akan tgk gaji, so far loan dia bagi best deal la pasal 1.5k pun dah boleh apply.
contoh awak pinjam byk mesti awa nak habis cepat bayar kan, so mesti la bayar lebih dari orang lain , financial profile  lain - lain la setiap orang tu.

Bapak rendah siak 1.5k je dah boleh dpt? jarang jarang berlaku ini hahaha okay lah kalau ada bulan tu kita boleh byr lebih. At least boleh settle cepat. Mcm saya punya hutang kete ah patut kena byr sampai 9 tahun tp tiap bulan saya byr lebih RM500 dia jd 6 tahun je heheh

Last edited by IzzatSalik on Mon Mar 09 2020, 23:24; edited 1 time in total
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 22:58

kungfu1panda wrote:
IzzatSalik wrote:

Budak - budak U yg dapat keja kerajaan la maksud saya, diorg dapat gaji banyak terus apply kredit kad, pastu tak tau agreement main sign. Tak bayar la ni bulan - bulan. Ramai orang muda mufli pasal ni.

kredit kad ni bahaya susah kita nak control belanja. Yelah semua seronok je swipe card tahu tahu total spend dah beribu ribu. Lepas tu mula lah buat buat terkejut padahal sendiri yg guna hahahha
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptySun Mar 08 2020, 23:00

kungfu1panda wrote:
IzzatSalik wrote:

Eh iye lah, dia tulis tukar laptop boleh jadi wang gitu ayat dia, sopan je, tah apa ahlong, baik pakai yayasan je, takde cagaran takde penjamin x risau pape pun. Lagi pulak patuh syariah.

ayat mesti kena sopan baru org tertarik nak apply hahah mcm mana konsep syariah tu? ilmu baru ni Razz
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyMon Mar 09 2020, 13:17

IzzatSalik wrote:

Bapak rendah siak 1.5k je dah boleh dpt? jarang jarang berlaki ini hahaha okay lah kalau ada bulan tu kita boleh byr lebih. At least boleh settle cepat. Mcm saya punya hutang kete ah patut kena byr sampai 9 tahun tp tiap bulan saya byr lebih RM500 dia jd 6 tahun je heheh
Mmg mcm tu contoh gaji saya 2k, gaji kawan saya 4k pinjam jumlah sama 30k, dia boleh bayar habis dalam 4 tahun saya 7 tahun. Bukan byr lebih tapi kira ikut kemampuan, takkan gaji rendah nak bayar sama mcm org gaji tggi, duit habis byr hutang je, expenses lain mcm mana pulak?
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyMon Mar 09 2020, 13:26

IzzatSalik wrote:

kredit kad ni bahaya susah kita nak control belanja. Yelah semua seronok je swipe card tahu tahu total spend dah beribu ribu. Lepas tu mula lah buat buat terkejut padahal sendiri yg guna hahahha
Credit ada limit, tapi bila dah sampai limit tu kalau tak bayar yg bertambah sgt. Cuma org yg betul - betul berduit dan byk expenses je yg patut pakai credit card utk dapat pulangan duit balik. Kite yg biase - biase ni buat tambah hutang yg tak perlu je la.
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyMon Mar 09 2020, 13:39

IzzatSal wrote:

ayat mesti kena sopan baru org tertarik nak apply hahah mcm mana konsep syariah tu? ilmu baru ni Razz
Syariah loan ni pun aku baru tau start pakai yayasan ni laa, tu pun tau sikit - sikit jee. Yang diterangakn kat aku syariah compliant loan ni profitrate dia fixed sepanjang tempoh pinjaman, pastu diorg ada proses akad sebelum pinjaman tu betul - betul lulus. Proses akad tu officer akan call utk teranskan balik semua agreement yg dah sign tu, lepas peminjam sebut ya baru dia lepaskan loan.
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyMon Mar 09 2020, 23:27

kungfu1panda wrote:
IzzatSalik wrote:

Bapak rendah siak 1.5k je dah boleh dpt? jarang jarang berlaki ini hahaha okay lah kalau ada bulan tu kita boleh byr lebih. At least boleh settle cepat. Mcm saya punya hutang kete ah patut kena byr sampai 9 tahun tp tiap bulan saya byr lebih RM500 dia jd 6 tahun je heheh
Mmg mcm tu contoh gaji saya 2k, gaji kawan saya 4k pinjam jumlah sama 30k, dia boleh bayar habis dalam 4 tahun saya 7 tahun.  Bukan byr lebih tapi kira ikut kemampuan,  takkan gaji rendah nak bayar sama mcm org gaji tggi,  duit habis byr hutang je,  expenses lain mcm mana pulak?

ala org skrg kan suka berhutang. So duit mmg habis dkt hutang je Laughing ajak makan dgn member pun dia kata hutang dulu pakai dulu duit kita then nanti dia byr balik. Sampai kesudah senyap sepi hahahah mcm sial member mcm ni mampos aku malas ajak dia mkn dah
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyMon Mar 09 2020, 23:29

kungfu1panda wrote:
IzzatSalik wrote:

Credit ada limit,  tapi bila dah sampai limit tu kalau tak bayar yg bertambah sgt.  Cuma org yg betul - betul berduit dan byk expenses je yg patut pakai credit card utk dapat pulangan duit balik.  Kite yg biase - biase ni buat tambah hutang yg tak perlu je la.

kadang org tu dia nak ikut kawan, ikut trend ha beli iphone 11 pakai credit card nak ikut gak padahal ta sedar diri gaji ciput
Back to top Go down
IzzatSalik

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyMon Mar 09 2020, 23:30

kungfu1panda wrote:
IzzatSal wrote:

Syariah loan ni pun aku baru tau start pakai yayasan ni laa,  tu pun tau sikit - sikit jee. Yang diterangakn kat aku syariah compliant loan ni profitrate dia fixed sepanjang tempoh pinjaman,  pastu diorg ada proses akad sebelum pinjaman tu betul - betul lulus.  Proses akad tu officer akan call utk teranskan balik semua agreement yg dah sign tu,  lepas peminjam sebut ya baru dia lepaskan loan.

Pehhh so dia kasi kita paham kasi clear semua then baru onzzz lah loan tu? okay ah at least jgn sorokkan apa apa cas tambahan sudah huhuhu
Back to top Go down
kungfu1panda

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta EmptyTue Mar 10 2020, 03:52

IzzatSalik wrote:

ala org skrg kan suka berhutang. So duit mmg habis dkt hutang je Laughing ajak makan dgn member pun dia kata hutang dulu pakai dulu duit kita then nanti dia byr balik. Sampai kesudah senyap sepi hahahah mcm sial member mcm ni mampos aku malas ajak dia mkn dah
IzzatSalik wrote:

Pehhh so dia kasi kita paham kasi clear semua then baru onzzz lah loan tu? okay ah at least jgn sorokkan apa apa cas tambahan sudah huhuhu
Kira sedekah je la belanja member tu, esok - esok orang pulak belanja kita pulak. Jangan tak rela,jadi haram pulak nnti makan kawan tu.
Ye, dia akan call kita utk terangkan balik, bukan apa kadang - kadang mungkin ade terlepas pandang time baca. Pastu dia rekod akad ni,so ade bukti yg kata kita setuju.
Ni wbsite loan tu klu nak tgk https://yyp.com.my/
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Tukar spare part kereta   Tukar spare part kereta Empty

Back to top Go down

Tukar spare part kereta
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Tukar tayar mana?