BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

Homeingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

ingin membantu mak menunaikan haji

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
lumberkereta

lumberkereta

ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ingin membantu mak menunaikan haji   ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 EmptySat Sep 28 2019, 10:42

solo wrote:
annely wrote:
solo wrote:
annely wrote:
solo wrote:
Nana00 wrote:
salam semua. .saya nak tahu, saya nak tolong mak saya menunaikan ibadah haji tetapi menggunakan duit pinjaman dari bank adakah tindakkan ini salah disisi agama?
tak perlu. nanti hutang kau lagi bnyk
Niat dia baik nak bawak.mak dia pergi haji, maybe dia xde saving and nak sangat mak dia tunaikan haji tu,sebab tu lah dia nak cari loan. Kita bersangka baik jelah
Betul tu, jangan sampai terkena scam atau loan dengan ahlong sudahlah. Takut Tak terbayar pulak hutang tu nanti
anak2 boleh bagi sikit duit utk penuhkan tabung haji tu. kalau buat loan atas nama mak dia aku rasa tak mcm tak elok.
Kalau anak2 dia nak bantu sama2 ok lah so dia Tak payah apply loan and I tak rasa dia nak letak nama mak dia untuk loan tu.
tak kisah pun mcm mna jgn sbb salah buat loan hidup merana
Back to top Go down
lumberkereta

lumberkereta

PostSubject: Re: ingin membantu mak menunaikan haji   ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 EmptySat Sep 28 2019, 10:47

solo wrote:
lumberkereta wrote:
solo wrote:
annely wrote:
lumberkereta wrote:
solo wrote:
Nana00 wrote:
salam semua. .saya nak tahu, saya nak tolong mak saya menunaikan ibadah haji tetapi menggunakan duit pinjaman dari bank adakah tindakkan ini salah disisi agama?
tak perlu. nanti hutang kau lagi bnyk
Tapi kalau dia tetap jugak nak hantar mak dia pergi haji, why not kan. Yang penting duit tu dari sumber halal
Boleh cuba apply under yayasan ihsan rakyat sebab loan dia based on shariah compliant.
yir ni profit rate dia tinggi tak payah la
Profit rate yir Ni starting form 6.5% to 9.99% p.a and it based on you punya profile credit but that will not exceed 9.99%. dalam range tu je profit rate nye so for me Tak tinggi mana pun
beriya menangkan yir padahal scammer
Bukanlah cakap nak menangkan yir atau apa, but you pun Tau kan kalau loan dgn rhb easy atau yg lain2 tu interest tinggi, so I bagilah suggestion yg offer profit rate yang Tak terlalu tinggi so u nak bayar balik pun senang nanti
Back to top Go down
billiecyrus

billiecyrus

PostSubject: Re: ingin membantu mak menunaikan haji   ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 EmptyTue Oct 01 2019, 01:20

solo wrote:
billiecyrus wrote:
kalau nak gi haji pakai syarikat swasta boleh je, tapi caj nya tggi daripada TH dalam 20 k, camtu . mungkin tt nak topup duit yg nak bagi kat mak utk tunaikan haji boleh buat loan pastikan sumber duit halal, dalam kes ni pinjaman islamik.
pastikan agreement sama bila start pinjam tu

Tak yah risau kot dia ada akad lepas kita dah sign agreement . Akad tu langkah akhir sebelum diorang disburse loan tu. So maknanya customer dah faham dengan terms n conditions.
Back to top Go down
billiecyrus

billiecyrus

PostSubject: Re: ingin membantu mak menunaikan haji   ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 EmptyTue Oct 01 2019, 01:23

solo wrote:

mksdnya interest tinggi la kena tipu aduh

interest dia ikut credit profile dan financial rekod jugak. Semua loan sama sistem nya. Bagi aku la 6.5% tu kira mampu bayar jugak la. Tgk loan lain pun ada yg starting 9.99%, lagi tinggi.
Back to top Go down
billiecyrus

billiecyrus

PostSubject: Re: ingin membantu mak menunaikan haji   ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 EmptyTue Oct 01 2019, 01:25

solo wrote:

tak kisah pun mcm mna jgn sbb salah buat loan hidup merana

Hidup merana tu kalau dah pinjam tapi tak bayar. Mcm sistem yayasan ihsan rakyat dia boleh ptong bulan2 kat gaji so takdelah kita lupa nak bayar, senang sikit nak merancang duit.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: ingin membantu mak menunaikan haji   ingin membantu mak menunaikan haji - Page 2 Empty

Back to top Go down

ingin membantu mak menunaikan haji
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ingin sangat untuk dapat jam tangan Tag Heuer percuma…