BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

HomeOCD kebersihan EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

OCD kebersihan

Go down 
Nana00
bishopten
6 posters
AuthorMessage
bishopten

OCD kebersihan Empty
PostSubject: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyTue Dec 21 2021, 05:04

Hi semua, mintak pendapat korang, kawan serumah aku ni baru star bela sekor kucing, tapi aku bothered sikit pasal bulu nye melekatlah deka pakaian aku. Pastu aku takut pulak sebb shari dua ni aku rasa gatal2, tak tau terlalu byk pikir ke apa. Mungkin aku OCD berlebihan, mungkin aku nak kena gatal - gatal badan guys. Tolong!
Back to top Go down
Nana00

Nana00

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyWed Dec 22 2021, 10:30

bishopten wrote:
Hi semua, mintak pendapat korang, kawan serumah aku ni baru star bela sekor kucing, tapi aku bothered sikit pasal bulu nye melekatlah deka pakaian aku. Pastu aku takut pulak sebb shari dua ni aku rasa gatal2, tak tau terlalu byk pikir ke apa. Mungkin aku OCD berlebihan, mungkin aku nak kena gatal - gatal badan guys. Tolong!
hmmm nothing to do lah rasanya u alergik maybe bukan OCD ...
try slow talk dgn member tu utk treat kucing jgn kasi bulu dia gugur ..
ke u basuh baju sekali dngan member u tu ?
Back to top Go down
miniang

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyWed Dec 22 2021, 10:47

bishopten wrote:
u kena asing lah baju u dulu tngok macam mana sebab takut bulu kucing tu buat u alergik...
u ada eczema ke? kalau macam i, bau melekat2 kat baju ni guna sticky roller yg kat ikea tu je memang bulu hilang!
Back to top Go down
walkytalky

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyThu Dec 23 2021, 09:12

miniang wrote:
bishopten wrote:
u kena asing lah baju u dulu tngok macam mana sebab takut bulu kucing tu buat u alergik...
u ada eczema ke? kalau macam i, bau melekat2 kat baju ni guna sticky roller yg kat ikea tu je memang bulu hilang!

Letih la kena selalu guna roller nak bagi hilangkn bulu kucing tu.  Ada jugak tngok mesin basuh yg ada allergy care yg sabun punya sebab bnyk yg guna chemical tpi x prnh tahu lak kalau jenis allergy bulu kucing ni
Back to top Go down
jamaldill

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyThu Dec 23 2021, 09:17

Nana00 wrote:
bishopten wrote:
hmmm nothing to do lah rasanya u alergik maybe bukan OCD ...
try slow talk dgn member tu utk treat kucing jgn kasi bulu dia gugur ..
ke u basuh baju sekali dngan member u tu ?

Try basuh asing la baju bila basuh tu & rendam air panas sebelum masuk dlm mesin basuh. Kena check jugak mungkin tub mesin basuh pun kotor jugak
Back to top Go down
mikkesho

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyThu Dec 23 2021, 11:30

walkytalky wrote:

Letih la kena selalu guna roller nak bagi hilangkn bulu kucing tu.  Ada jugak tngok mesin basuh yg ada allergy care yg sabun punya sebab bnyk yg guna chemical tpi x prnh tahu lak kalau jenis allergy bulu kucing ni
ye ke? mesin basuh ape tu ? nak jugak tahu sebab sy pun ade alergik tak boleh basuh dgn baju orang lain memang letih jgak lah sebab bazir masa dan elektrik air semua...
Back to top Go down
mikkesho

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyThu Dec 23 2021, 11:33

jamaldill wrote:

Try basuh asing la baju bila basuh tu & rendam air panas sebelum masuk dlm mesin basuh. Kena check jugak mungkin tub mesin basuh pun kotor jugak
ehhhh tak rosak ke baju kalau rendam dgn air panas?? setahu sy kalau material jersey ke yg sama dgn dia, mmg tk boleh kena rendam air panas nanti rosak.
ye betul takut tab mesin basuh tu dah berlumut.. fungus kat situ pun punca jugak kan.?
Back to top Go down
walkytalky

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyFri Dec 24 2021, 11:17

mikkesho wrote:
walkytalky wrote:

ye ke? mesin basuh ape tu ? nak jugak tahu sebab sy pun ade alergik tak boleh basuh dgn baju orang lain memang letih jgak lah sebab bazir masa dan elektrik air semua...

Brand panasonic rasanya yg model front load tu tpi x sure yg mana. Nak basuh asing mmg kena basuh 2 3 kali baru la siap. Dah la kena tnggu sejam baru siap sekali basuh
Back to top Go down
jamaldill

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyFri Dec 24 2021, 11:21

mikkesho wrote:
jamaldill wrote:

ehhhh tak rosak ke baju kalau rendam dgn air panas?? setahu sy kalau material jersey ke yg sama dgn dia, mmg tk boleh kena rendam air panas nanti rosak.
ye betul takut tab mesin basuh tu dah berlumut.. fungus kat situ pun punca jugak kan.?

Sisa kotoran baju tu yg melekat kat tub mesin basuh tu dlm sebulan kena selalu bersihkn. Material cotton je elok basuh guna air panas n jenis material lain tu guna air sejuk je
Back to top Go down
Nana00

Nana00

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyFri Dec 24 2021, 12:23

walkytalky wrote:

Brand panasonic rasanya yg model front load tu tpi x sure yg mana. Nak basuh asing mmg kena basuh 2 3 kali baru la siap. Dah la kena tnggu sejam baru siap sekali basuh
brand panasonic ada byk yg bagus2.. tpi i paling suka fx series lah bukan dryer sekali punya...
kenapa basuh asing byk kali? u punya mesin basuh tak cukup besar mehh? yg panasonic fx i guna tu 38 mins je sudah siap!
tapi nanti i bagitau model apa sebab i sudah lupa hehe
Back to top Go down
Nana00

Nana00

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyFri Dec 24 2021, 12:25

mikkesho wrote:

kalau features macam tu selalunya utk org yg basuh comforter, selimut, cadar ke tilam baby ke sebab boleh bunuh bakteria kan.. kalau u ada anak kecil2 memang sesuai lah tk de alergik or gatal2 badan...tak yah guna sabun antibac pun okay je
Back to top Go down
jamaldill

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptySat Dec 25 2021, 02:07

Nana00 wrote:
walkytalky wrote:

brand panasonic ada byk yg bagus2.. tpi i paling suka fx series lah bukan dryer sekali punya...
kenapa basuh asing byk kali? u punya mesin basuh tak cukup besar mehh? yg panasonic fx i guna tu 38 mins je sudah siap!
tapi nanti i bagitau model apa sebab i sudah lupa hehe

Cepatnya 38mins dh siap. Ingtkn paling cepat 45 min je mesin basuh siap basuh sekali keringkn. Harga mesti mahal ni kalau cepat mcm ni. Tak kira lgi feature apa lgi yg ada model yg ni
Back to top Go down
walkytalky

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptySat Dec 25 2021, 02:11

Nana00 wrote:
mikkesho wrote:

kalau features macam tu selalunya utk org yg basuh comforter, selimut, cadar ke tilam baby ke sebab boleh bunuh bakteria kan.. kalau u ada anak kecil2 memang sesuai lah tk de alergik or gatal2 badan...tak yah guna sabun antibac pun okay je

Betul sngt tu sbb cadar atau selimut ni bnyk la pepijat n hama kalau x basuh guna air panas. Lagipun skrng ni musim hujan kan susah nak kering mula la bau hapak
Back to top Go down
miniang

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptySat Dec 25 2021, 06:47

walkytalky wrote:

Betul sngt tu sbb cadar atau selimut ni bnyk la pepijat n hama kalau x basuh guna air panas. Lagipun skrng ni musim hujan kan susah nak kering mula la bau hapak
kannn!!! mesin basuh i tu pun basuh lah tub dia macam mana sekali pun memang hapak jugak...
kena lebihkan sabun tapi memang leceh lah 2 kali sebulan beli sabun basuh baju yg botol paling besar!
i dok kat rumah flat, kalau sidai baju tu selalu air menitik ke bawah rumah jiran sampai dia bsing...
pdahal dah kering kan spin macam biasa
Back to top Go down
Nana00

Nana00

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptySat Dec 25 2021, 07:08

jamaldill wrote:

Cepatnya 38mins dh siap. Ingtkn paling cepat 45 min je mesin basuh siap basuh sekali keringkn. Harga mesti mahal ni kalau cepat mcm ni. Tak kira lgi feature apa lgi yg ada model yg ni
ehhh tak lah 38 mins je siap semua then u jemur je macam biasa. kalau jenis keje malam, pagi basuh kejap je..
ade blue ag+, boleh tanggalkan kotoran dgn cepat lah ehh byk lagi kalau nak cerita mmg x kan habis heheh..
cuba tgk link ni https://club.panasonic.com/my_en/na-v11fx2-11kg-econavi-inverter-blue-ag-front-load-washer-na-v11fx2lmy.html sumpah worth it!
Back to top Go down
mikkesho

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptySun Dec 26 2021, 12:49

Nana00 wrote:

ohhh macam best je kan boleh basuh semua sendiri tk yah pegi dobi lagi..
ye lah 1 kg RM 6 kat tempat sy kalau comforter tu berat memang mahal lah!
memang ada anak kecik pun yg selalu main kat padang bola tu.. confirm bersih ni ek heheeh
Back to top Go down
mikkesho

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptySun Dec 26 2021, 12:51

Nana00 wrote:

ehhh tak lah 38 mins je siap semua then u jemur je macam biasa. kalau jenis keje malam, pagi basuh kejap je..
ade blue ag+, boleh tanggalkan kotoran dgn cepat lah ehh byk lagi kalau nak cerita mmg x kan habis heheh..
cuba tgk link ni https://club.panasonic.com/my_en/na-v11fx2-11kg-econavi-inverter-blue-ag-front-load-washer-na-v11fx2lmy.html sumpah worth it!
cepatnyaaa! memang jimat masa lah! yg selebihnya masa utk family..
so, memang tk de lagi lah masalah baju bau hapak kalau ade blue ag+ ni sebum kat baju pun akan kurang.
harga 3.8k je 11 KG kira ok lah murah!
Back to top Go down
walkytalky

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyMon Dec 27 2021, 06:01

Nana00 wrote:
jamaldill wrote:

Blue Ag+ yg fungsi matikan bakteria ni la yg bagus guna time covid ni. Basuh baju dgn sabun bnyk pun kita x sure mmg bersih ke tak drpd benda yg x nampk mcm bakteria ni
Back to top Go down
jamaldill

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyMon Dec 27 2021, 06:05

mikkesho wrote:
Nana00 wrote:

cepatnyaaa! memang jimat masa lah! yg selebihnya masa utk family..
so, memang tk de lagi lah masalah baju bau hapak kalau ade blue ag+ ni sebum kat baju pun akan kurang.
harga 3.8k je 11 KG kira ok lah murah!

Harga 3.8k kira murah dah utk 11 kg sebab kalau tngok brand toshiba punya fungsi mmg beza sngt. Teknologi blue ag+ ingtkn guna air panas rupanya air sejuk je
Back to top Go down
walkytalky

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan EmptyMon Dec 27 2021, 06:15

mikkesho wrote:
Nana00 wrote:

ohhh macam best je kan boleh basuh semua sendiri tk yah pegi dobi lagi..
ye lah 1 kg RM 6 kat tempat sy kalau comforter tu berat memang mahal lah!
memang ada anak kecik pun yg selalu main kat padang bola tu.. confirm bersih ni ek heheeh

Dobi mmg mahal wei sebab byr basuh tu lain pastu dryer harga lain pulak. Beli mesin basuh la jimat sikit nak basuh baju tiap2 hari & kena beli yg smart wash baru la jimat letrik
Back to top Go down
Sponsored content

OCD kebersihan Empty
PostSubject: Re: OCD kebersihan   OCD kebersihan Empty

Back to top Go down

OCD kebersihan
Back to top 
Page 1 of 1