BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

HomeKulit merah - merah  EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

Kulit merah - merah

Go down 
mylar
Ruselltarmizi
Phiphi123
annely
8 posters
AuthorMessage
annely

annely

Kulit merah - merah  Empty
PostSubject: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyWed Feb 24 2021, 08:21

Hai korang nak tanya kat korang lah, aku baru perasan yang badan aku merah - merah baru - baru ni. Aku sendiri tak tau pasal apa. AKu nak salahkan baju yang aku beli ni tak boleh jugak sebab tak pernah kena macam ni. Sebab jenis cotton ni mmg aku selalu pakai, baju mahal pulak tu. Ape yang aku beli aku mesti basuh dulu. Patut ke aku juma doktor pasal benda ni? Tak rasa teruk sangat pun, cuma nampak merah je lah.
Back to top Go down
Phiphi123

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyWed Feb 24 2021, 15:48

annely wrote:
Hai korang nak tanya kat korang lah, aku baru perasan yang badan aku merah - merah baru - baru ni. Aku sendiri tak tau pasal apa. AKu nak salahkan baju yang aku beli ni tak boleh jugak sebab tak pernah kena macam ni. Sebab jenis cotton ni mmg aku selalu pakai, baju mahal pulak tu. Ape yang aku beli aku mesti basuh dulu. Patut ke aku juma doktor pasal benda ni? Tak rasa teruk sangat pun, cuma nampak merah je lah.
Kadang material baju atau kau ada allergic dan bukan salah baju paham x?? Hehe
Pegi je lah jumpa doktor sebab first time kena kan? Tkut bintik2 merah tu simptom2 lain pulak
Back to top Go down
Ruselltarmizi

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyWed Feb 24 2021, 15:51

Dah check tab mesin basuh ko ke belum? Ak pun penah jgak mcm ni tapi 1 family kena. Tgk2 kat luar tab tu ade lipas bykkkkk! Uwekkkk
Back to top Go down
mylar

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyFri Feb 26 2021, 02:18

Ni bukan masalah baju tapi maybe sabun basuh tu bahan kimia kuat sngt sampai boleh jdi allergic kat kulit. Kulit sensitive ni senang je kena allergic. Mesin basuh kotor pun boleh jdi punca jgk
Back to top Go down
paddyfeel

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyFri Feb 26 2021, 02:21

mylar wrote:
Ni bukan masalah baju tapi maybe sabun basuh tu bahan kimia kuat sngt sampai boleh jdi allergic kat kulit. Kulit sensitive ni senang je kena allergic. Mesin basuh kotor pun boleh jdi punca jgk

Mesin basuh duk wat basuh kain buruk kat dapur pun boleh jdi weii. Kain buruk tu kan kotor pastu melekat kat mesin basuh habis la melekat kat baju yg nak basuh lepas tu. Tu jadi gatai merah2
Back to top Go down
Yuyajer

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyFri Feb 26 2021, 04:51

mylar wrote:

Boleh jadi sebab kalau pakai sabun basuh baju serbuk memang akan timbul gatal2 kalau ada sisa2 tinggal kat baju....
Back to top Go down
Yuyajer

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyFri Feb 26 2021, 04:53

paddyfeel wrote:

Mesin basuh duk wat basuh kain buruk kat dapur pun boleh jdi weii. Kain buruk tu kan kotor pastu melekat kat mesin basuh habis la melekat kat baju yg nak basuh lepas tu. Tu jadi gatai merah2
Hishhh sy tak pernah basuh kain buruk pakai mesin basuh nanti melekat minyak2 kat mesin tu... Lepas tu jadi keras tu yg buat baju bau hapak
Back to top Go down
mikkesho

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyFri Feb 26 2021, 13:06

Yuyajer wrote:
mylar wrote:

Boleh jadi sebab kalau pakai sabun basuh baju serbuk memang akan timbul gatal2 kalau ada sisa2 tinggal kat baju....

Tompok2 sabun kat baju lepas basuh mcm ni yg paling x suka sebab kena basuh lagi sekali baru hilang. Mesin basuh berputar dah laju pun tompok sabun ada jugak sikit
Back to top Go down
lumberkereta

lumberkereta

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptyFri Feb 26 2021, 13:10

mylar wrote:

Boleh try beli sabun basuh yg khas xde bahan kimia. Alah yg mcm baby punya sabun utk basuh baju tu. Mesin basuh kalau dah guna lama kena tukar beli baru yg canggih sikit baru la senang
Back to top Go down
Phiphi123

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySat Feb 27 2021, 04:15

Ruselltarmizi wrote:
Dah check tab mesin basuh ko ke belum? Ak pun penah jgak mcm ni tapi 1 family kena. Tgk2 kat luar tab tu ade lipas bykkkkk! Uwekkkk
Eeeeeee gelinyaaaaa!!!! Lepas tu apa jadi?? Korg basuh mesin basuh tu or beli baru??? Mesti beli baru lah kannnn?? Kembang tengkuk! Selama ni korg pakai baju yg ada bangkai lipas serap dlm baju
Back to top Go down
Yuyajer

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySat Feb 27 2021, 04:19

mikkesho wrote:

Tompok2 sabun kat baju lepas basuh mcm ni yg paling x suka sebab kena basuh lagi sekali baru hilang. Mesin basuh berputar dah laju pun tompok sabun ada jugak sikit

Ye betul, sy ckap berdasarkan pengalaman,.. Bila pakai baju tu, berpeluh je gatal2 dan rasa licin dan bersabun sgt tak selesa! Bila tukar liquid pulak, baju bau hapak! Tak tau lah salah mesin ke apa.. Rasa nak tukar mesin basuh baru lah
Back to top Go down
mylar

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 06:41

Yuyajer wrote:
mikkesho wrote:

Ye betul, sy ckap berdasarkan pengalaman,.. Bila pakai baju tu, berpeluh je gatal2 dan rasa licin dan bersabun sgt tak selesa! Bila tukar liquid pulak, baju bau hapak! Tak tau lah salah mesin ke apa.. Rasa nak tukar mesin basuh baru lah

Ada survey jgk mesin basuh tpi design yg front load lawa sikit. Brand panasonic ada mesin basuh smart sensor guna 3di inverter n activefoam system.
Back to top Go down
paddyfeel

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 06:48

mylar wrote:
Yuyajer wrote:
mikkesho wrote:

Ada survey jgk mesin basuh tpi design yg front load lawa sikit. Brand panasonic ada mesin basuh smart sensor guna 3di inverter n activefoam system.

Activefoam system ni yg bagus sebab ada mcm kipas roller dlm tempat letak sabun tu. Tak ada lah tompok2 sabun kat baju mcm sabun tak larut gitu
Back to top Go down
mikkesho

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 08:22

paddyfeel wrote:
mylar wrote:
Yuyajer wrote:
mikkesho wrote:

Activefoam system ni yg bagus sebab ada mcm kipas roller dlm tempat letak sabun tu. Tak ada lah tompok2 sabun kat baju mcm sabun tak larut gitu

Mesin basuh gini la baru okay nak basuh baju senang letak sabun bnyk pun x ada sisa sabun melekat. Letak sabun sikit kang bau busuk baju
Back to top Go down
lumberkereta

lumberkereta

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 08:34

Phiphi123 wrote:
Ruselltarmizi wrote:
Eeeeeee gelinyaaaaa!!!! Lepas tu apa jadi?? Korg basuh mesin basuh tu or beli baru??? Mesti beli baru lah kannnn?? Kembang tengkuk! Selama ni korg pakai baju yg ada bangkai lipas serap dlm baju

Eee kotornya tab mesti x pernah cuci. If beli mesin baru better beli yg ada auto tub care yg guna uv light mcm panasonic punya tu x perlu nak monitor tab dah
Back to top Go down
Ruselltarmizi

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 13:23

Phiphi123 wrote:

Beli baru lah apa lagi memang tak lah nak cuci dengan bau busuk macam bau longkang belakang kedai tau tak! Bau busuk memang melekat walaupun basuh baju tu byk kali rupanya byk lipas mati..
Back to top Go down
Ruselltarmizi

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 13:25

lumberkereta wrote:

Eee kotornya tab mesti x pernah cuci. If beli mesin baru better beli yg ada auto tub care yg guna uv light mcm panasonic punya tu x perlu nak monitor tab dah
Memang tak pernah cuci dan tak pernah tau pun kalau tab tu kena cuci 2-3 bulan sekali.. Nasib baik pakai mesin basuh tu dah 3 tahun lebih.. Sekarang memang tgh cari mesin baru sebab dah 3 bln jgk basuh kt dobi.. Kalau panasonic tu, uv light tu kiranya dia cuci kan tab kita??
Back to top Go down
mylar

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 21:50

Ruselltarmizi wrote:
lumberkereta wrote:

Memang tak pernah cuci dan tak pernah tau pun kalau tab tu kena cuci 2-3 bulan sekali.. Nasib baik pakai mesin basuh tu dah 3 tahun lebih.. Sekarang memang tgh cari mesin baru sebab dah 3 bln jgk basuh kt dobi.. Kalau panasonic tu, uv light tu kiranya dia cuci kan tab kita??

Auto cuci rasanya mesin basuh yg ni sebab mesin basuh panasonic tu smart wash. Tak ada la nnti melekat habuk-habuk kecik kat baju.
Back to top Go down
paddyfeel

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  EmptySun Feb 28 2021, 21:55

mikkesho wrote:
paddyfeel wrote:
mylar wrote:
Yuyajer wrote:
mikkesho wrote:

Mesin basuh gini la baru okay nak basuh baju senang letak sabun bnyk pun x ada sisa sabun melekat. Letak sabun sikit kang bau busuk baju

kannn ! baru la baju tu lgi bersih walau pun active speed wash 38 mins je. Mesin basuh lain mau kena tnggu sejam baru la siap
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Kulit merah - merah    Kulit merah - merah  Empty

Back to top Go down

Kulit merah - merah
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Normal ke kulit rasa pedih?