BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

Homeloan business EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

loan business

Go down 
5 posters
AuthorMessage
billiecyrus

billiecyrus

loan business Empty
PostSubject: loan business   loan business EmptyThu Jan 30 2020, 04:57

aku cadang nak buat loan sbb nak try buka butik baju perempuan. Bini aku dia mmg pandai menjahit. So apa salahnya kita gunakan bakat yg ada, buka butik. Korang ada cadangan loan mana yg aku patut ambil nak start modal buat business?
Back to top Go down
zarifhaikal

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyThu Feb 06 2020, 22:32

billiecyrus wrote:
aku cadang nak buat loan sbb nak try buka butik baju perempuan. Bini aku dia mmg pandai menjahit. So apa salahnya kita gunakan bakat yg ada, buka butik. Korang ada cadangan loan mana yg aku patut ambil nak start modal buat business?

zaman skrg ni ramai anak muda nak ceburi bidang business. Sebernarnya nak join business ni mmg banyak untung tp untung dtg bila kita ada banyak ilmu
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyThu Feb 06 2020, 22:38

billiecyrus wrote:

boleh try dkt pinjaman perniagaan mara. Yg ni under kerajaan so confirm terboekkk
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyThu Feb 06 2020, 22:39

zarifhaikal wrote:
billiecyrus wrote:

zaman skrg ni ramai anak muda nak ceburi bidang business. Sebernarnya nak join business ni mmg banyak untung tp untung dtg bila kita ada banyak ilmu

Ala nak ilmu tu senang sgt. skrg ni banyak seminar tau. Yg paling best dia punya tips tu mmg tip and sgt berguna utk peniaga yg baru nak up
Back to top Go down
Kamirai

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyFri Feb 07 2020, 06:15

billiecyrus wrote:

Bagus ada bakat teknikal menjahit masak dsb , semua boleh jadi orang bisnes. Byk je loan skrg, lagi - lagi utk org gomen.
Back to top Go down
Kamirai

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyFri Feb 07 2020, 06:16

Iwana wrote:

boleh try dkt pinjaman perniagaan mara. Yg ni under kerajaan so confirm terboekkk

Mara tu camne sbnye? Under gomen ke? Klu under gomen mesti banyak org amik. Peluang nak dpt mcm susah.
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySat Feb 08 2020, 07:42

Kamirai wrote:
billiecyrus wrote:

Bagus ada bakat teknikal menjahit masak dsb , semua boleh jadi orang bisnes. Byk je loan skrg, lagi - lagi utk org gomen.

Skrg ni org dah tak berebut nak keje gomen mcm dulu. Yelah zaman PH ni semua elaun dia nak potong adoi lepastu gaji menteri berganda ganda hahaha taik betul
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySat Feb 08 2020, 07:43

Kamirai wrote:
Iwana wrote:

Mara tu camne sbnye? Under gomen ke? Klu under gomen mesti banyak org amik. Peluang nak dpt mcm susah.

Ha ah dia under gomen tapi susah nak dpt dokumen kena strong... Ramai gak saya tgk apply loan ni utk business bumiputra
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySat Feb 08 2020, 13:27

billiecyrus wrote:
Brader boleh pakai loan yayasan ihsan rakyat, aku dengar loan dia boleh buat utk bisnes. yang company ni lagi mudah nak dpt. Kalau mcm mara ni confirm susah nak lepas under gomen ramai yg apply... So peluang nak dpt loan tu agak tipis... Dah baca dkt website dia td kalau org yg kena blacklist takkan dpt huhuhu

Last edited by soyacincaubear1 on Thu Feb 13 2020, 00:34; edited 1 time in total
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySat Feb 08 2020, 13:30

Iwana wrote:

Skrg ni org dah tak berebut nak keje gomen mcm dulu. Yelah zaman PH ni semua elaun dia nak potong adoi lepastu gaji menteri berganda ganda hahaha taik betul
Sapa kata orang tak berebut, ramai je yg mintak dia punya benefit masih byk kan. Klu gaji menteri besar, jadi menteri je la.
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySat Feb 08 2020, 13:32

Iwana wrote:

Ha ah dia under gomen tapi susah nak dpt dokumen kena strong... Ramai gak saya tgk apply loan ni utk business bumiputra
Pakai loan yayasan 2 - 3 hari dah boleh lepas. Tak pyh nak tggu lama. Tapi tu lah loan dia utk staff kerajaan ngn badan berkanun terplih je.
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySun Feb 09 2020, 02:56

soyacincaubear1 wrote:
billiecyrus wrote:
Brader boleh pakai loan yayasan ihsan rakyat, aku dengar loan dia boleh buat utk bisnes.

Nak buat loan kereta blh ke? saya plan nak beli kereta myvi baru tahun ni hehehe
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySun Feb 09 2020, 02:58

soyacincaubear1 wrote:
Iwana wrote:

Sapa kata orang tak berebut, ramai je yg mintak dia punya benefit masih byk kan. Klu gaji menteri besar, jadi menteri je la.

Mana ada banyak dah. Org kerja gomen sbb masa depan terjamin ada skim pencen... Skrg ni dah dah mansuhkan skim pencen so nanti pencen dah tak dpt duit tiap bulan
Back to top Go down
Iwana

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySun Feb 09 2020, 02:58

soyacincaubear1 wrote:
Iwana wrote:

Pakai loan yayasan 2 - 3 hari dah boleh lepas. Tak pyh nak tggu lama. Tapi tu lah loan dia utk staff kerajaan ngn badan berkanun terplih je.

Apa tu badan berkanun???
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySun Feb 09 2020, 13:45

Iwana wrote:

Nak buat loan kereta blh ke? saya plan nak beli kereta myvi baru tahun ni hehehe
Tgk kat website dia laa https://yir.com.my .
Kat site ada cakap boleh bt loan utk renovation, education, haji/umrah. Better contact ejen diorg terus.
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySun Feb 09 2020, 13:48

Iwana wrote:

Apa tu badan berkanun???
Badan berkanun tu organisasi tu separa kerajaan. Mcm LTH , SUHAKAM, staff diorg pun boleh buat loan ni.
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptySun Feb 09 2020, 13:50

Mcm loan yayasan ni, aku buat utk settel hutang loan bank nk cleakan nama cepat. Profit rate dia standard la 6.5% - 9.99%.
Back to top Go down
zarifhaikal

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyMon Feb 10 2020, 23:42

soyacincaubear1 wrote:
Iwana wrote:

Tgk kat website dia laa https://yir.com.my .
Kat site ada cakap  boleh bt loan utk renovation, education, haji/umrah. Better contact ejen diorg terus.

Alamak takut plak nak contact thru agent. Pernah kena sebelum ni ada agent yg scam
Back to top Go down
zarifhaikal

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyMon Feb 10 2020, 23:43

soyacincaubear1 wrote:
Iwana wrote:

Apa tu badan berkanun???
Badan berkanun tu organisasi tu separa kerajaan. Mcm LTH , SUHAKAM, staff diorg pun boleh buat loan ni.

senang cite badan berkanun ni mesti ada related ataupun share dgn kerajaan. Maybe dia half private and half kerajaan
Back to top Go down
zarifhaikal

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyMon Feb 10 2020, 23:44

soyacincaubear1 wrote:
Mcm loan yayasan ni, aku buat utk settel hutang loan bank nk cleakan nama cepat. Profit rate dia standard la 6.5% - 9.99%.

Oh kau buat loan ni utk byr loan lain ke? Wahhh boleh tiru cara mcm ni. Saya pun byk hutang ni, kereta, motor, rumah, semua hutang byk lagi do hahaha
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyTue Feb 11 2020, 04:41

zarifhaikal wrote:

Alamak takut plak nak contact thru agent. Pernah kena sebelum ni ada agent yg scam
Tu ejen loan mana? Boleh share? Pasal biasa loan mmg kna melalui ejen kan. Tapi member - member aku yg buat loan dgn yayasan ni tak de pulak dgr cerita. mungkin nasib ko kot kena dgn ejn yg mcm tu.
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyTue Feb 11 2020, 04:44

zarifhaikal wrote:

senang cite badan berkanun ni mesti ada related ataupun share dgn kerajaan. Maybe dia half private and half kerajaan
Ye boleh kata separu kerajaan separuh private. Tapi badan berkanun mana tu better contact dgn staff dia tanya. Sebab dia kata badan berkanun terpilih je. ni fb dia https://www.facebook.com/PortalRasmiYir
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business EmptyTue Feb 11 2020, 04:46

zarifhaikal wrote:

Oh kau buat loan ni utk byr loan lain ke? Wahhh boleh tiru cara mcm ni. Saya pun byk hutang ni, kereta, motor, rumah, semua hutang byk lagi do hahaha

Time tu aku ade hutang dgn bank je, sbb tangguh byr dah lama so nama aku kena blacklist, tak boleh nk buat loan lain. Pakai yayasan ihsan settle kan loan dia sbb loan tu je yg lepas.
Back to top Go down
Sponsored content

loan business Empty
PostSubject: Re: loan business   loan business Empty

Back to top Go down

loan business
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Online business Newbie
» Loan untuk yang kena blacklist