BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

HomeNak berbisnes tp modal tak banyak EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

Nak berbisnes tp modal tak banyak

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
montyashley

Nak berbisnes tp modal tak banyak Empty
PostSubject: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyWed Dec 18 2019, 23:27

Hi geng! aku plan nak buat bisnes foodtruck. Tapi modal tak cukup ah nak beli lori and brg pesemua. So aku plan nak buat loan sikit. Korang ada cadangan tak loan mana nak ambil untuk peniaga baru nak up mcm aku ni?
Back to top Go down
Ahmad Albab

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyMon Dec 23 2019, 23:29

montyashley wrote:
Hi geng! aku plan nak buat bisnes foodtruck. Tapi modal tak cukup ah nak beli lori and brg pesemua. So aku plan nak buat loan sikit. Korang ada cadangan tak loan mana nak ambil untuk peniaga baru nak up mcm aku ni?

Boleh try pinjaman mikro kredit. yg ni mmg untuk peniaga yg nak cari modal ataupun nak beli stok barangan. Boleh check dkt Agrobank, Bank Rakyat & BSN... semua ni produk syariah
Back to top Go down
Ahmad Albab

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyMon Dec 23 2019, 23:30

montyashley wrote:

Skrg ni banyak dah pinjaman from kerajaan, interest dia pun cun dah tu takda lah keras sgt huhu
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyTue Dec 24 2019, 00:25

Ahmad Albab wrote:
montyashley wrote:

Boleh try pinjaman mikro kredit. yg ni mmg untuk peniaga yg nak cari modal ataupun nak beli stok barangan. Boleh check dkt Agrobank, Bank Rakyat & BSN... semua ni produk syariah

Bank conventional mcm ambank, RHB pun ada pinjaman jenis ni. Tapi dia tak ikut syariah system lah
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyTue Dec 24 2019, 00:27

Ahmad Albab wrote:
montyashley wrote:

Skrg ni banyak dah pinjaman from kerajaan, interest dia pun cun dah tu takda lah keras sgt huhu

Antaranya mcm Tekun, TERAJU and Mara
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyWed Dec 25 2019, 23:03

montyashley wrote:

Aku cadangkan buat dekat yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad. Mudah je nak pinjam drpd diorg.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyWed Dec 25 2019, 23:06

Sbb aku buat bisnes yg sma, pinjam 38.5k, dapat profit rate 7.99%, bulan2 bayar +-Rm577 cukup lepas bisnes jalan.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyWed Dec 25 2019, 23:07

Ahmad Albab wrote:

Klu boleh bank try je la, tapi klu nk cepat mmg sarankan yyp ni. Paling best diorang ni syariah compliant. So tak payah la ragu2.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyWed Dec 25 2019, 23:10

Naina Mohamed wrote:

Bank conventional mcm ambank, RHB pun ada pinjaman jenis ni. Tapi dia tak ikut syariah system lah

Bagi aku la tak convenient sgt amik conventianal loan ni sbb interest diorg tak tetap, susah nak uruskan duit. Klu fixed bulan2 dah tau bayar berapa. Baik amik syariah loan je.
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyThu Dec 26 2019, 22:59

gaia2012 wrote:
montyashley wrote:

Aku cadangkan buat dekat yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad. Mudah je nak pinjam drpd diorg.

Mudah tu maksudnya kalau blacklist pun boleh ke?
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyThu Dec 26 2019, 23:00

gaia2012 wrote:
Sbb aku buat bisnes yg sma, pinjam 38.5k, dapat profit rate 7.99%, bulan2 bayar +-Rm577 cukup lepas bisnes jalan.

berapa lama tu tempoh bayaran? Dia tetapkan ke or kita ada pilihan?
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyThu Dec 26 2019, 23:01

gaia2012 wrote:
Ahmad Albab wrote:

Klu boleh bank try je la, tapi klu nk cepat mmg sarankan yyp ni. Paling best diorang ni syariah compliant. So tak payah la ragu2.

kalau syariah tu macam mana pula prosesnya? Dia punya bunga kira mcm mana?
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyThu Dec 26 2019, 23:02

gaia2012 wrote:
Naina Mohamed wrote:

Bagi aku la tak convenient sgt amik conventianal loan ni sbb interest diorg tak tetap, susah nak uruskan duit. Klu fixed bulan2 dah tau bayar berapa. Baik amik syariah loan je.

betul juga tu en. Tp convnetional bank lg selamat ah pape pun sbb diorang ni bank yg mmg dah established. So takyah risau kena tipu ke apa
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 04:06

Naina Mohamed wrote:

Ye mmg blacklist pun boleh... bukan tu je syarat dia tak lah strict mcm bank. Gaji klu pinjam bank minimum kena 2k klu yayasan perlis 1.5k pun dah boleh.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 04:17

Naina Mohamed wrote:

Tgk jugak berapa kita pinjam, cukup tak nak byar loan. Contoh klu gaji 1.6k , buat loan 17k mmg tak mampu nak byr dlm setahun, so mungkin dia akan advice byar dlm 5 thn atau lebih.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 04:42

Naina Mohamed wrote:

Proses pinjaman ada sesi akad, officer akan terangkan balik so klu dah setuju peminjam perlu sebut 'ya'. Profit rate ikut pada penilaian financial profile and credit scoring.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 04:47

Naina Mohamed wrote:

betul juga tu en. Tp convnetional bank lg selamat ah pape pun sbb diorang ni bank yg mmg dah established. So takyah risau kena tipu ke apa

Sebenarnya kat bank pun klu nak ade problem boleh jadi jugak, terutamanya kalau pegawai atau ejen tu tak bertanggungjawab. Sllu pun punca drpd diorg ni sbb sllu nak kejar customer baru, customer lama kena biar mcm tu je.
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 06:27

gaia2012 wrote:
Naina Mohamed wrote:

Ye mmg blacklist pun boleh... bukan tu je syarat dia tak lah strict mcm bank. Gaji klu pinjam bank minimum kena 2k klu yayasan perlis 1.5k pun dah boleh.

senang betul nak dpt loan ni. Kalau org yg hutang tu tak mampu bayar habis jahanam company ni. Yelah sbb senang sgt bg loan huhu
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 06:28

gaia2012 wrote:
Naina Mohamed wrote:

Tgk jugak berapa kita pinjam, cukup tak nak byar loan. Contoh klu gaji 1.6k , buat loan 17k mmg tak mampu nak byr dlm setahun, so mungkin dia akan advice byar dlm 5 thn atau lebih.

oh okay faham, so maximum brp lama tempoh boleh bayar?
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 06:30

gaia2012 wrote:
Naina Mohamed wrote:

Proses pinjaman ada sesi akad, officer akan terangkan balik so klu dah setuju peminjam perlu sebut 'ya'.  Profit rate ikut pada penilaian financial profile and credit scoring.

kira dia bg kita faham jelas semua benda pasal loan tu baru dia lepaskan ah... dah ada persetujuan kedua belah pihak baru onzzz hahaha
Back to top Go down
Naina Mohamed

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptyFri Dec 27 2019, 06:31

gaia2012 wrote:
Naina Mohamed wrote:

Sebenarnya kat bank pun klu nak ade problem boleh jadi jugak, terutamanya kalau pegawai atau ejen tu tak bertanggungjawab. Sllu pun punca drpd diorg ni sbb sllu nak kejar customer baru, customer lama kena biar mcm tu je.

Yelah kenkadang ejen ni pun tak bertanggungjawab lepas tangan je bila dah dpt sales tu haha. Banyak ke jd kes mcm ni?
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptySun Dec 29 2019, 22:45

Naina Mohamed wrote:

senang betul nak dpt loan ni. Kalau org yg hutang tu tak mampu bayar habis jahanam company ni. Yelah sbb senang sgt bg loan huhu

Sebenarnya memang senang, tapi kena tau yg dia ada penilaian yg kena lepas jugak , bukan camtu je.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptySun Dec 29 2019, 22:47

Naina Mohamed wrote:

oh okay faham, so maximum brp lama tempoh boleh bayar?

Tempoh maksimum pinjaman 10 thn. Tapi klu boleh amik kurangkan tempoh so boleh la kurangkan bayaran profit.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptySun Dec 29 2019, 22:49

Naina Mohamed wrote:

kira dia bg kita faham jelas semua benda pasal loan tu baru dia lepaskan ah... dah ada persetujuan kedua belah pihak baru onzzz hahaha

Ye betul.... bukan apa, peminjam mcm aku ni kadang dah nmpk duit terus nak sign agreement je tanpa paham betul2, bila ada problem salah kan company pulak, padahal sebenarnya tak faham.
Back to top Go down
gaia2012

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak EmptySun Dec 29 2019, 22:50

Naina Mohamed wrote:

Yelah kenkadang ejen ni pun tak bertanggungjawab lepas tangan je bila dah dpt sales tu haha. Banyak ke jd kes mcm ni?

Ada satu dua kes je yg jadi mcm ni tapi kebanyakan tempat pun ejen ok je, cuma orang tak faham yg ejen ni kadang janji macam2 salah kan company pulak.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Nak berbisnes tp modal tak banyak   Nak berbisnes tp modal tak banyak Empty

Back to top Go down

Nak berbisnes tp modal tak banyak
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» dah kenapa makin banyak quota internet