BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

HomeKecederaan bila bermain bola sepak EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

Kecederaan bila bermain bola sepak

Go down 
louiskee
bazinga8888
annely
catwang
Nana00
popolan
mikkesho
11 posters
AuthorMessage
mikkesho

Kecederaan bila bermain bola sepak Empty
PostSubject: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyMon Dec 16 2013, 05:03

sy nie suka sgt bermain bola sepak lah!tp sy dh mencederakan kaki aku dlm satu pertandingan bbrp tahun yg lalu. kecederaan tue agak serius gak, ms tu jurulatih sy cuma bg sy benda Acti-tape tu jer. sampai skang, bila sy gi check X-ray 3 hari yg lepas, dan diketahui bhw sy dpt OA, yg disbbkan olh kecederaan tue. skrg nie kelajuan kehilangan rawan kaki sy adelah lebih cepat drp org lain yg sama usia dgn sy. korang tau x camne nk mengelakkan nie?
Back to top Go down
popolan

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyTue Dec 17 2013, 07:27

i cadang u blh cuba buat stretching atau exercise utk mengelakkan Osteoarthritis tu. ade sesetengah terapi tu dpt bantu kaki wak, jd x begitu sakit.
Back to top Go down
Nana00

Nana00

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyTue Dec 17 2013, 16:01

Usialah yg menyebabkan ini berlaku..susah nak elaklah.Usia semakin bertambah akan mempunyai risiko yg lebih tingggi utk menghadapi Osteoarthritis. Tetapi pada masa kini semakin ramai golongan muda menghadapi Osteoarthritis. Syg juga menghadapi masalah Osteoarthritis Sekarang masalah sakit lutut syg semakin teruk,syg tak boleh membuat sebarang senaman, jalan pun susah... i ade jumpa urutan chinese tranditional tetapi sekrg masih sakit..
Back to top Go down
catwang

catwang

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyWed Dec 18 2013, 20:20

Lutut saya sakit sangat dulu sebba cedera akibat main bola sepak. Baru-baru ni kawan saya pujuk saya try Live-well Ostesamin plus Chondroitin, mula-mula macam tak caya saja, tapi dah 3 bulan cuba, sekarang dah banyak lega. Hooray, saya dah boleh naik tangga rumah saya dan kaki tak sakit seperti dulu. cuba tengok kat sini: http://www.livewell2u.com/products.php?p=ostesamin
Back to top Go down
annely

annely

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyThu Dec 19 2013, 18:24

Osteoarthritis adalah disebabkan tulang rawan di belah sendi dah semakin haus akibat umur yang meningkat atau masalah kegemukan. Baik pi jumpa pakar doktor orthopedist, mereka akan beri nasihat yang paling baik untuk anda.
Back to top Go down
bazinga8888

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyTue Dec 24 2013, 05:40

ek, cuba ngan GNC Triflex la, I dah makan lama, okay jer!
Back to top Go down
mikkesho

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyMon Apr 14 2014, 08:21

catwang wrote:
Lutut saya sakit sangat dulu sebba cedera akibat main bola sepak. Baru-baru ni kawan saya pujuk saya try Live-well Ostesamin plus Chondroitin, mula-mula macam tak caya saja, tapi dah 3 bulan cuba, sekarang dah banyak lega. Hooray, saya dah boleh naik tangga rumah saya dan kaki tak sakit seperti dulu. cuba tengok kat sini: http://www.livewell2u.com/products.php?p=ostesamin
produk yg wak suggest tu best eh! aku dh makan Livewell Ostesamin selama 3 bulan dh. skrg kaki rasa x begitu sakit dh, x de masalah bila nk lari jg. hihi. ade ape cara yg lain utk merawat kesakitan lutut x?
Back to top Go down
louiskee

louiskee

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyTue Apr 15 2014, 04:37

Lutut saya sakit, sebab tu saya makan osteasamin/glucosamine, tapi tak selalu makan, asyik lupa makan Dah 3 bulan dah, ada baik sikit tapi lambatlah kesannya.
Back to top Go down
jenniesaw

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyTue Apr 15 2014, 13:41

Bagi sy makan supplement cuma sia-sia je,langsung tak ada fungsi..jika sakit makan painkiller,inilah cara yg paling senang dan cepat
Back to top Go down
ahkeok

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyWed Apr 16 2014, 22:46

lutut i pun selalu rasa sakit sebelom ni. tp lepas tu i mula makan Livewell Ostesamin, member i yg intro tu. stiap ari makan 2 kali je, sekali makan 2 biji lah. skrg lutut i ni mmg pulih dh, x kan rasa sakit selalu, at least blh jln2 lah skrg ni. tengok....blogger ni pon bincang ttg produk ni, utk sesiape yg minat blh baca lah Smile
http://www.wendypua.com/2014/04/women-have-higher-chance-to-have.html
Back to top Go down
Corneyjok

Corneyjok

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyThu Apr 17 2014, 23:56

louiskee wrote:
Lutut saya sakit, sebab tu saya  makan osteasamin/glucosamine, tapi tak selalu makan, asyik lupa makan Dah 3 bulan dah, ada baik sikit tapi lambatlah kesannya.

u ada makan supplement , baiknya jika u boleh makan hari2 dgn masa yang sama, mesti ada kesan lebih baik.
saya pun makan berbiji-biji supplement, untuk kesihatan, kenala rajin sikit.
Back to top Go down
bishopten

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak EmptyFri Apr 18 2014, 01:57

Saya setuju bahawa supplement memang bagus, jika boleh buat senaman seperti Qi gong, Urut dan jalan2 lagi bagus
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Kecederaan bila bermain bola sepak   Kecederaan bila bermain bola sepak Empty

Back to top Go down

Kecederaan bila bermain bola sepak
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bila iphone 6 lancar kat Msia?