BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

Homepelambatan proses penuaan - Page 2 EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

pelambatan proses penuaan

Go down 
esther_chan
ice87age
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
hailey101

pelambatan proses penuaan - Page 2 Empty
PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptyFri Feb 05 2021, 11:32

Jesilee wrote:
hailey101 wrote:
Jesilee wrote:
hailey101 wrote:
esther_chan wrote:
kalau jamu, saya ada resipi yang confirm memang berkhasiat, takyah risau psl benda2 pelik terkandung dlm minuman tu:-

1/2 Sdt Kunyit Bubuk
1 atau 1/2 jeruk nipis
Seujung sendok teh lada hitam bahan opsional boleh di skip
Madu secukupnya
300ml air hangat

minum sehari sekali, ni resipi zaman mak saya, dia pun mmg awet muda. umo dah nk dekat 60an tapi kawan saya slalu dok ckp muka Nampak mcm 40 an queen

saya pun minum jamu kak...bukan kulit saya je nampak berseri, tapi badan saya skali rasa sedap.. Jarang sakit badan. Mmg orang2 lama lebih tahu kebaikan jamu ni

huhu btol2..kena go traditional la, benda2 yg natural je utk badan kita

yup . mmg kalau umo semakin meningkat ni badan rasa lain mcm,kena la start minum benda2 berkhasiat...saya dh lama x minum air manis

betul!! kena air2 manis ni mmg x elok lah, better minum air biasa je byk2... mcm alkaline water
tu, siap kasi anti penuaan lagi, mcm mima1mima ckp maybe u boleh try jugak

ohh kalau macam tu i patut cuba lah. tapi jenis saya malas sikit.. selalu minum air kosong je
Back to top Go down
hailey101

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptyFri Feb 05 2021, 11:39

nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
korang, toksah payah2 beli collagen la minum jamu la, kenapa tak minum air alkali je??? air alkali kan melambat kan proses penuaan...saya memang sejak minum air alkali, muka saya lembab jee semua org slalu dok puji tak Nampak umur sebenar Laughing

mana nk dpt air alkali kak

kena beli water filter yg ada alkali wak, saya punya ni Panasonic punya model...sgt besttttt sejak dpt tahu air alkali ni byk benefit dia dari segi anti penuaan
saya mmg tak minum collagen ke jamu ke, saya go natural je minum air alkali!!!

ohhh yeke x pernah tahu pulak psl air alkali...selama ni sy minum air biasa je

kena beli water filter pulak en,payah pulak . nape la xde org jual dlm botol je
Back to top Go down
mima1mima

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 01:43

ice87age wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
korang, toksah payah2 beli collagen la minum jamu la, kenapa tak minum air alkali je??? air alkali kan melambat kan proses penuaan...saya memang sejak minum air alkali, muka saya lembab jee semua org slalu dok puji tak Nampak umur sebenar Laughing

https://www.panasonic.com/my/consumer/home-appliances/water-purifiers-alkaline-ionizer/alkaline-ionizer/tk-as45.html

nah link dia kalau wak nk tgk, harga dia pun sgt affordable utk water filter, siap ada 3 level alkaline water...memang berbaloiiiii sgt Very Happy

aa yeke, saya x pernah tahu alkaline water melambatkan proses penuaan..kalau tak saya dh lama beli water filter ni!! haha, saya pun sbnarnya ada terfikir la nk beli water filter sbb tak pernah ada lg dkt rumah..pernah skali tu keluar air kuning tau masa air disekat, (biasala area Selangor ni) pastu saya cuak gila tgk air warna kuning!! mmg seharian tak mandi tak basuh pinggan langsung

aduuu sissss,,,, tolong beli water filter huhu sbb tak elok kalau air tu kuning!! tu bekas enapan besi yg dari baki air menyebabkan kuning tu...x elok tu sis
Back to top Go down
mima1mima

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 01:46

Jesilee wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:

kena beli water filter yg ada alkali wak, saya punya ni Panasonic punya model...sgt besttttt sejak dpt tahu air alkali ni byk benefit dia dari segi anti penuaan

yezzaaaa betul tu,alkaline water ni mmg dapat melambatkan proses penuaan…!! saya pun minum alkaline water dkt rumah Smile  modal pun Panasonic gak, saya rasa mmg ramai org klau beli water filter alkaline ni akan beli Panasonic punyaa

lagipun minum air x usah ragu2, mmg dah sah natural je, org kata "go back to nature is the way of life?" itu lah yg saya terapkan dlm hidup, n memang berkesan

Panasonic mmg functionnnnnn xyah ragu la dari segi kualiti bagai . byk gak barang rumah I yg lain I beli Panasonic jer, harga water filter ni pun affordable gla
Back to top Go down
mima1mima

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 01:49

nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:

you mmg kena try, bak kata once u try, u will never go back? haaa gitcuuuu heheh lagipun dia bukan tolong dari segi anti penuaan je dia kasi energy skali dlm badan… lebih purified water biasa je
Back to top Go down
Jesilee

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 01:52

hailey101 wrote:
Jesilee wrote:
betul!! kena air2 manis ni mmg x elok lah, better minum air biasa je byk2... mcm alkaline water

ohh kalau macam tu i patut cuba lah. tapi jenis saya malas sikit.. selalu minum air kosong je

faham gak kalua rasa malas tu, tp kalau u betul2 nk maintain kelembapan kulit and anti ageing ni kita kena la invest sikit...berbaloi je nnti result dia
kot2 u nk upgrade ke water filter u skarang, haha u skarang guna apa eh?
Back to top Go down
nirwana12

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 11:42

Jesilee wrote:
nirwana12 wrote:
Jesilee wrote:
hahaha aurawhite tu kan...jgn la kak, takut karang nnti efek masa tua nanti..better minum benda tradisional mcm jamu ke apa yang natural bukan dh campur mcm2 dlm tu ntah apa dia campur kita tak tau la

a'ah, dulu saya pernah minum kcolly zaman kolej..try habiskan satu botol tu tp takda disiplin. Pastu ada terbaca dkt fb tak elok pulak minum kolajen powder, sbb boleh efek dkt buah pinggang.. jadi saya stop la minum

oh yeke, ha tula saya pun ada dengar jugak psl tu..sejak tu la saya skeptical sedikit nk beli collagen2 powder nih

kann.. kita kena berhati hati la kalau nak beli collagen ni, baik makan pill2 vitamin je sebagai substitute pun dh ok saya rasa..mcm vitamin c atau zinc

Last edited by nirwana12 on Mon Feb 08 2021, 13:00; edited 1 time in total
Back to top Go down
nirwana12

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 11:46

mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:

you mmg kena try, bak kata once u try, u will never go back? haaa gitcuuuu heheh lagipun dia bukan tolong dari segi anti penuaan je dia kasi energy skali dlm badan… lebih purified water biasa je

hahah serius laa ok takpa next time i cuba try.. mana tahu ada bagusnya ke untuk ii hahahah
Back to top Go down
hailey101

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 11:51

Jesilee wrote:
hailey101 wrote:
esther_chan wrote:
kalau jamu, saya ada resipi yang confirm memang berkhasiat, takyah risau psl benda2 pelik terkandung dlm minuman tu:-

1/2 Sdt Kunyit Bubuk
1 atau 1/2 jeruk nipis
Seujung sendok teh lada hitam bahan opsional boleh di skip
Madu secukupnya
300ml air hangat

minum sehari sekali, ni resipi zaman mak saya, dia pun mmg awet muda. umo dah nk dekat 60an tapi kawan saya slalu dok ckp muka Nampak mcm 40 an queen

saya pun minum jamu kak...bukan kulit saya je nampak berseri, tapi badan saya skali rasa sedap.. Jarang sakit badan. Mmg orang2 lama lebih tahu kebaikan jamu ni
huhu btol2..kena go traditional la, benda2 yg natural je utk badan kita

hahah kann.. memang pun jamu ni memang kalau orang tahu tu mesti pakai mesti nampak lah kesan lepas pakai tu.. memang syok ah cantik and selesa je badann..
Back to top Go down
hailey101

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptySat Feb 06 2021, 11:53

Jesilee wrote:
hailey101 wrote:
Jesilee wrote:

faham gak kalua rasa malas tu, tp kalau u betul2 nk maintain kelembapan kulit and anti ageing ni kita kena la invest sikit...berbaloi je nnti result dia

serius ke niii... i macam risau sikit sebenarnya.. sebab nak guna duit gak kan.. I guna botol air biasa je dkt rumah, beli setiap minggu byk2
pernah je terfikit nk beli water filter tp tgh takda budget utk beli lagi
Back to top Go down
ice87age

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptyMon Feb 08 2021, 13:06

mima1mima wrote:
ice87age wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:

https://www.panasonic.com/my/consumer/home-appliances/water-purifiers-alkaline-ionizer/alkaline-ionizer/tk-as45.html

nah link dia kalau wak nk tgk, harga dia pun sgt affordable utk water filter, siap ada 3 level alkaline water...memang berbaloiiiii sgt Very Happy

aa yeke, saya x pernah tahu alkaline water melambatkan proses penuaan..kalau tak saya dh lama beli water filter ni!! haha, saya pun sbnarnya ada terfikir la nk beli water filter sbb tak pernah ada lg dkt rumah..pernah skali tu keluar air kuning tau masa air disekat, (biasala area Selangor ni) pastu saya cuak gila tgk air warna kuning!! mmg seharian tak mandi tak basuh pinggan langsung

aduuu sissss,,,, tolong beli water filter huhu sbb tak elok kalau air tu kuning!! tu bekas enapan besi yg dari baki air menyebabkan kuning tu...x elok tu sis

ohhh yeke?? aaa oklah nnti saya browse water filter tu, mcm ok je price dia..insya allah, thanks sbb bagi recommendation Very Happy
Back to top Go down
mima1mima

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptyMon Feb 08 2021, 13:08

nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:
nirwana12 wrote:
mima1mima wrote:

hahah serius laa ok takpa next time i cuba try.. mana tahu ada bagusnya ke untuk ii hahahah

hehe baguih2, saya doakan sis sentiasa nampak muda dan sihat dari segi dalaman Smile
Back to top Go down
Jesilee

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 EmptyMon Feb 08 2021, 13:12

hailey101 wrote:
Jesilee wrote:
hailey101 wrote:
Jesilee wrote:

serius ke niii... i macam risau sikit sebenarnya.. sebab nak guna duit gak kan.. I guna botol air biasa je dkt rumah, beli setiap minggu byk2
pernah je terfikit nk beli water filter tp tgh takda budget utk beli lagi

oooo I faham u, takpa I doakan u murah rezeki utk beli water filter nnti..sbb mcm susah2 je kan nak beli air botol every week, kalaau ada water filter lagi senang je u, lagi2 air yg byk benefit utk kita mcm Panasonic tu berbaloi nk beli
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: pelambatan proses penuaan   pelambatan proses penuaan - Page 2 Empty

Back to top Go down

pelambatan proses penuaan
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2