BELL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELL FORUM

Sembang-sembang kosong

HomeSambung study di luar negara EmptyGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

Sambung study di luar negara

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
louiskee

louiskee

Sambung study di luar negara Empty
PostSubject: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyWed Jan 15 2020, 23:10

Saya di tawarkan utk sambung belajar dkt Cairo University di Mesir. So skrg ni saya sgt memerlukan bantuan kewangan nak tampung belanja saya dkt sana. Kalau kena buat loan pun saya tak kisah janji saya dapat habiskan pengajian saya. Korang ada cadangan ataupun apa apa sumbangan yg boleh membantu?

Last edited by louiskee on Thu Jan 30 2020, 01:18; edited 1 time in total
Back to top Go down
adawee

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyWed Jan 22 2020, 22:30

louiskee wrote:
Hello gais. Saya di tawarkan utk sambung belajar dkt Cairo University di Mesir. So skrg ni saya sgt memerlukan bantuan kewangan nak tampung belanja saya dkt sana. Kalau kena buat loan pun saya tak kisah janji saya dapat habiskan pengajian saya. Korang ada cadangan ataupun apa apa sumbangan yg boleh membantu?

Post dkt twitter. Skrg ramai saya tgk minta sumbangan dkt twitter hehe
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyWed Jan 22 2020, 22:49

louiskee wrote:
Hello gais. Saya di tawarkan utk sambung belajar dkt Cairo University di Mesir. So skrg ni saya sgt memerlukan bantuan kewangan nak tampung belanja saya dkt sana. Kalau kena buat loan pun saya tak kisah janji saya dapat habiskan pengajian saya. Korang ada cadangan ataupun apa apa sumbangan yg boleh membantu?

cari sugar mummy suruh dia sponsor hahahha
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyWed Jan 22 2020, 22:50

adawee wrote:
louiskee wrote:

Post dkt twitter. Skrg ramai saya tgk minta sumbangan dkt twitter hehe

ramai dah mengemis dkt sana. Kadang kadang scammer je huhu nak senang dpt duit en. Org pun rasa simpati apa lagi ramai pemurah yg menderma
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyThu Jan 23 2020, 07:00

louiskee wrote:

Skang ni mcm - mcm bantuan pelajaran ade dah cube apply kat yayasan negeri ke mara ke? Klu belajar klu belajar luar negara ni orang - orang cerdik mesti lepas bantuan kan.
Back to top Go down
soyacincaubear1

soyacincaubear1

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyThu Jan 23 2020, 07:02

AbdManap wrote:

Dia nak study kat mesir tuuu, cari sumber yang halal laa dan suci. Klu sugar mummy tu halal ok laaa.
Back to top Go down
adawee

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyThu Jan 23 2020, 22:48

soyacincaubear1 wrote:
louiskee wrote:

Skang ni mcm - mcm bantuan pelajaran ade dah cube apply kat yayasan negeri ke mara ke? Klu belajar klu belajar luar negara ni orang - orang cerdik mesti lepas bantuan kan.

Betul tu. Boleh try minya dkt yayasan negeri masing masing. Kalau study pasal agama boleh try juga minta dkt jabatan agama islam negeri masing masing
Back to top Go down
adawee

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyThu Jan 23 2020, 22:49

soyacincaubear1 wrote:
AbdManap wrote:

Dia nak study kat mesir tuuu, cari sumber yang halal laa dan suci. Klu sugar mummy tu halal ok laaa.

ada apa sugar mummy yg halal. kau pikir maksiat je hahaha kadang tu ada je yg hanya nak cari peneman. Maybe dia ajak shopping jalan jalan ke. Lepas dah teman tu dia kasi duit apa lagi chaw ah hahaha
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyFri Jan 24 2020, 00:57

adawee wrote:

Betul tu. Boleh try minya dkt yayasan negeri masing masing. Kalau study pasal agama boleh try juga minta dkt jabatan agama islam negeri masing masing

Sbnarnya susah gak sbb sekarang ramai yg terlebih layak n ramai student yg pandai - pandai competition mmg tinggi.
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyFri Jan 24 2020, 00:58

AKu sarankan ambik dari yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad, InsyaAllah senang lulus pakai diorg punya. utk sambung study boleh je pakai loan dia.
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyFri Jan 24 2020, 03:40

adawee wrote:
soyacincaubear1 wrote:
louiskee wrote:

Minta dkt lembaga zakat boleh en
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyFri Jan 24 2020, 03:40

adawee wrote:
soyacincaubear1 wrote:
AbdManap wrote:

ada apa sugar mummy yg halal. kau pikir maksiat je hahaha kadang tu ada je yg hanya nak cari peneman. Maybe dia ajak shopping jalan jalan ke. Lepas dah teman tu dia kasi duit apa lagi chaw ah hahaha

Cari janda dkt wechat pun ok gak. Dia boleh sara hidup kau free je huhu tp kena layan dia molek ah 😜
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyFri Jan 24 2020, 03:42

bacardipro wrote:
adawee wrote:

Sbnarnya susah gak sbb sekarang ramai yg terlebih layak n ramai student yg pandai - pandai competition mmg tinggi.

ye do kena rebut mcm pisang goreng panasss
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyFri Jan 24 2020, 03:43

bacardipro wrote:
AKu sarankan ambik dari yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad, InsyaAllah senang lulus pakai diorg punya. utk sambung study boleh je pakai loan dia.

gerenti lulus ni ah long punya tagline haha bahaya ni
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyMon Jan 27 2020, 10:39

AbdManap wrote:

Boleh jugak tapi aku rasa ramai yg mintak lembaga zakat, requirement dia pun mmg utk org yg betul2 susah. Dia pun akan buat selidik pasal peminjam dulu, mmg mkn masa.
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyMon Jan 27 2020, 10:42

AbdManap wrote:

Takde ah, dia syariah compliant loan, lagi pun dia bagi loan utk staff kerajaan n badan berkanun terpilih je, loan pun buat potong gaji bulanan, sbb tu dia berani bagi pinjam.
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyMon Jan 27 2020, 10:44

Boleh tgk kat website dia sendiri https://yyp.com.my/ facebook ke https://www.facebook.com/PortalRasmiYYP/.
Boleh tanya direct kat fb tu diorg blas pun cepat.
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 00:39

bacardipro wrote:
AbdManap wrote:

Boleh jugak tapi aku rasa ramai yg mintak lembaga zakat, requirement dia pun mmg utk org yg betul2 susah. Dia pun akan buat selidik pasal peminjam dulu, mmg mkn masa.

Makan masa takpe jangan makan duit org sudah haha banyak company songlap duit org dpt untung atas angin je
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 00:41

bacardipro wrote:
AbdManap wrote:

Takde ah, dia syariah compliant loan, lagi pun dia bagi loan utk staff kerajaan n badan berkanun terpilih je, loan pun buat potong gaji bulanan, sbb tu dia berani bagi pinjam.

berani tu mmg ah tp kena tgk kelayakan org tu kan? Kalau financial record terok sgt haram lah dia nk bg hahaha
Back to top Go down
AbdManap

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 00:42

bacardipro wrote:
Boleh tgk kat website dia sendiri https://yyp.com.my/ facebook ke https://www.facebook.com/PortalRasmiYYP/.
Boleh tanya direct kat fb tu diorg blas pun cepat.

gila balas lambat? Duit punya pasal mesti pantas punya hahah
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 22:57

AbdManap wrote:

Makan masa takpe jangan makan duit org sudah haha banyak company songlap duit org dpt untung atas angin je

Bukan le camtu, ade orang atas kes - kes emergency nak pakai duit cepat contoh utk perubatan, mcm nk sambung study pun nak masuk uni kena bayar tuisyen fees, duit penerbangan, semua kena rancang awal. Klu dapat duit lambat susah nak plan.
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 22:58

AbdManap wrote:

sbb tu aku lebih prefer cari syariah compliant loan, ada agreement ada akad, persetujuan dua - dua belah pihak, semua ada rekod tak boleh nak tipu punya.
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 23:01

AbdManap wrote:

berani tu mmg ah tp kena tgk kelayakan org tu kan? Kalau financial record terok sgt haram lah dia nk bg hahaha

Yup mesti dia tgk kelayakan, yayasan perlis pun ada credit scoring, tapi diorg still akan consider orang yg dah blacklist.
Back to top Go down
bacardipro

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyTue Jan 28 2020, 23:03

AbdManap wrote:

gila balas lambat? Duit punya pasal mesti pantas punya hahah

Bukan semua yg tanya nak buat loan tapi tu menunjukkn yg diorg sentiasa ada utk sebarang petrolongan.
Back to top Go down
adawee

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara EmptyWed Jan 29 2020, 01:22

bacardipro wrote:
AbdManap wrote:

Bukan le camtu, ade orang atas kes - kes emergency nak pakai duit cepat contoh utk perubatan, mcm nk sambung study pun nak masuk uni kena bayar tuisyen fees, duit penerbangan, semua kena rancang awal. Klu dapat duit lambat susah nak plan.

Yezza betul tu tapi risau gak pakai loan emergency ni sbb dia tahu kita terdesak confirm dia letak profit kaw kaw punya. Kadang ada company yg mcm tu
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Sambung study di luar negara   Sambung study di luar negara Empty

Back to top Go down

Sambung study di luar negara
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sambung Ayat.....